Pagar Võtaks

Kas oled valmis tähistama järjekordset naiselikkuse päeva?

Naiselikkuse tähistamiseks ellu kutsutud rahvusvaheline naistepäev on peagi käes. Loodetavasti on sul 8. märtsiks üllatused planeeritud kõikidele tähtsatele naistele oma elus. Kindlasti ära unusta ka iseennast!

Naistepäev on laialt tuntud mitmel pool Euroopas, Ameerikas ja Austraalias. Tänapäeval tähistatakse naistepäeva enam kui sajas riigis üle maailma.

28 riiki maailmas peavad 8. märtsi riigipühaks. Lisaks on palju teisi riike, kes tähistavad seda erilist päeva pidulikult, kuid mitte ametliku pühana.

Kas tead, kui kaua oleme juba seda erilist naistele mõeldud päeva tähistanud? Rohkem kui sada aastat!

Traditsiooniliselt on see püha tähendanud koosviibimisi töökohtades ja pidu pereringis. East ja staatusest sõltumata kingitakse naistele ja tüdrukutele lilli. Nagu vanade kevad-talviste naistepühade puhul, oli ideaaliks, et naiste töö teevad sel päeval mehed. Osteti torti ja pakuti kooke.

Et vanade traditsioonidega jätkata ja nautida tuttavaid nostalgilisi maitseid puhtast toorainest telli meie sefiiritort, mis on ühtlasi ka aegumatu klassika. Meie valikus on sefiiritort vaarikatega nisujahust ja sefiiritort vaarikatega toortatrajahust.

Traditsiooniliste tähtpäevade tähistamiseks sobivad veel hästi näiteks Pagar Võtaks Napoleoni kook, Kihiline küpsis ja Olümpia küpsised.

Rõõmsat naistepäeva ja mahedat tähistamist!